Apple Yılın En İyi Uygulama ve Oyunlarını Açıkladı! (2023)

Apple Yılın En İyi Uygulama ve Oyunlarını Açıkladı! (2023)

2023 yılının sonuna yaklaşırken birçok şirket, mağazalarında ve ürün gamlarında en çok kullanılan ve en çok aratılan gibi listelerini yayınlamaya başladı. Bu şirketlerden biri de Apple oldu ve şirket, yılın en çok indirilen App Store uygulamalarını ve oyunlarını açıkladı. Yıl sonu grafiklerine doğrudan App Store’un Bugün sekmesinden de erişilebiliyor ve şirket 35’ten fazla ülke ve bölge için yerelleştirmiş durumda.

En iyi ücretsiz iPhone uygulamaları arasında Temu: Shop Like a Billionaire, CapCut – Video Editor, Max: Stream HBO, TV, & Movies, Threads, TikTok, Instagram, Google, YouTube: Watch, Listen, Stream, WhatsApp Messenger ve Gmail – Email by Google uygulamaları bulunmaktadır. Ücretli iPhone uygulamaları arasında ise Shadowrocket, HotSchedules, Procreate Pocket, The Wonder Weeks, 75 Hard, AutoSleep Track Sleep on Watch, Goblin Tools, TonalEnergy Tuner & Metronome, SkyView ve AnkiMobile Flashcards yer almaktadır.

En iyi ücretsiz iPhone oyunları MONOPOLY GO!, Roblox, Royal Match, Subway Surfers, Gardenscapes, Call of Duty: Mobile, Block Blast!, Makeover Studio: Makeup Games, Parking Jam 3D ve Survivor!.io olarak sıralanmıştır. En iyi ücretli iPhone oyunları ise Minecraft, Heads Up!, Geometry Dash, Bloons TD 6, MONOPOLY, Papa’s Freezeria To Go!, Plague Inc., Red’s First Flight, Five Nights at Freddy’s ve Grand Theft Auto: San Andreas olarak belirlenmiştir.

En iyi iPad uygulamaları arasında Max: Stream HBO, TV, & Movies, YouTube: Watch, Listen, Stream, Netflix, Google Chrome, Disney+, Goodnotes 6, TikTok, Amazon Prime Video, Temu: Shop Like a Billionaire ve Peacock TV: Stream TV & Movies yer almaktadır. Ücretli iPad uygulamaları arasında ise Procreate, Shadowrocket, Nomad Sculpt, forScore, Toca Life: Hospital, Bluebeam Revu for iPad, Teach Your Monster to Read, AnkiMobile Flashcards, Endless Paper ve ToonSquid bulunmaktadır.

En iyi ücretsiz iPad oyunları arasında Roblox, Magic Tiles 3: Piano Game, Subway Surfers, Royal Match, Among Us!, Duet Cats: Cute Cat Games, Stumble Guys, MONOPOLY GO!, Bridge Race ve Gardenscapes yer almaktadır. Ücretli iPad oyunları ise Minecraft, Geometry Dash, Bloons TD 6, Stardew Valley, MONOPOLY, Five Nights at Freddy’s, Red’s First Flight, Poppy Playtime Chapter 1, Plague Inc. ve Garten of Banban 2 olarak sıralanmıştır.

Ayrıca, Apple Arcade oyunları arasında NBA 2K23 Arcade Edition, Cooking Mama: Cuisine!, Bloons TD 6+, Angry Birds Reloaded, Sneaky Sasquatch, Warped Kart Racers, Hello Kitty Island Adventure, Snake.io+, Fruit Ninja Classic+ ve Solitaire by MobilityWare+ yer almaktadır.

Bu uygulama ve oyunlardan hangilerini kullandınız? Sizce yılın uygulaması ve oyunu hangisi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.