AvtoVAZ Eylül ayında çok çalıştı ve neredeyse 46 bin araba topladı. Aynı zamanda tesis topraklarında 14 bin tamamlanmamış araba birikti – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

Ekim ayı geldi, bu da AvtoVAZ’ın üretim başarılarını yakında resmi olarak Eylül ayında açıklayacağı anlamına geliyor. Ancak tesis şu ana kadar bunu yapmadı, içeridekiler veri sağlıyor.

Kamuya açık Avtograd News’e göre AvtoVAZ, Eylül ayında yaklaşık 46 bin ticari aracın montajını yaptı. Bunlardan 20 bine yakını Lada Granta, 14 binden fazlası Lada Vesta, 10 bine yakını da Lada Niva Legend ve Travel. Bayiler 36 binin üzerinde ticari araç satıyor. Bütün bunlar iyi göstergelerdir.

Ancak o kadar da iyi olmayan şey şu ki, tesisin etrafındaki alanlar hala kıtlıklarla dolu. İçerdekiler, çeşitli modellerde yaklaşık 14 bin arabanın bulunduğunu bildiriyor. Doğal olarak, tesis bu arabaları “işe alacak”, ancak bazılarının bir sahip bulamadan bir yıl boyunca yaşlanması mümkündür: 2023’te piyasaya sürülen kıtlık, yıl sonuna kadar tamamlanmazsa. yıl.

genel-22