DeSantis ve Yönetim Kurulu Disneyin Karşı Davalarını Ortadan Kaldırmak İstiyor – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

Fotoğraf: Joe Burbank (Getty Images)

Devam eden destan Walt Disney Company, Ron Desantis’e karşı ve talihsiz gözetim kurulu devam ediyor.

Galaksinin Kozmik Geri Sarımının Yeni Disney Coaster Muhafızlarına Bindik

İçinde Florida valisiGücünü Disney’e ve tema parklarına karşı kullanmaya yönelik son girişimi “Eşcinsel Deme” yasasına karşı çıktığı için arasında Florida’nın dışlanmış halkının ve müttefiklerinin sivil haklarına yönelik diğer ihlallerMevcut davanın reddedilmesini istiyor. Tarafından ayrıntılı olarak açıklanan bir raporda Son teslim tarihiVali, Disney’in Central Florida Turizm Gözetim Bölgesi’ne karşı karşı iddialarını değerlendiriyor. Hukuk ekibi, Orange County, FL eyalet mahkemesindeki bir davada, anlaşmaların “eyalet yasalarına göre geçersiz ve hükümsüz” olduğunu yazarak karşılık verdi. Yasal bir anlaşma konusunda mahkemelerin kendilerinden yana olmasını sağlamak için oldukça umutsuz bir girişimde.

Bu anlaşma, Disney’in “Kraliyet Yaşamları” hükmü uyarınca tema parkı alanındaki geliştirme üzerindeki kontrolünü korumak için 11. saatte yaptığı sinsi hareketti. Disney’in, maddeyi tasdik etmek için basın sunumuyla kamuya sunduğu inanılmaz ama gerçek kural şöyle diyor: “[a] Kraliyet hayatları maddesi, belirli bir hakkın, sözleşmenin yapıldığı sırada hayatta olan bir İngiliz hükümdarının hayatta olan son soyundan gelen kişinin ömrü artı 21 yıl içinde kullanılması gerektiğini öngören bir sözleşme maddesidir. Kural genel olarak iki tür işlemi etkiler: tröstler ve mülk edinme opsiyonları. USLegal.com. Henüz doğmamış kraliyet çocuklarını kapsamıyor, bu nedenle Disney, DeSantis ve yönetim kurulunun Birinci Değişiklik’i defalarca ihlal ettiği iddiasını desteklemek için Prens Harry’nin şu anda iki yaşında olan kızı Prenses Lilibet tarafından vefatından 21 yıl sonrasına kadar korunuyor. Haklar. “ [DeSantis-appointed] Bölgenin yasama beyanı ve dayanakları aracılığıyla sözleşmelere misilleme amaçlı müdahalesi Disney’in korunan konuşmasını soğuttu ve soğutmaya da devam ediyor,” diye iddia etti şirketin hukuk ekibi sağlam bir zeminde.

Bu, Disney’in akıllıca davrandığı kalkınma anlaşmalarını geçersiz kılmaya çalışarak bu maskaralığın devam etmesine izin vererek DeSantis’i halkın süregelen utancından alıkoymadı. Mahkemeleri kendilerinden yana tutmaya çalıştıklarını en çok iddia ettikleri şey şu: “Başlamak için bir kalkınma anlaşması. Walt Disney Dünyası Bu son derece sıra dışı bir durum çünkü bölgede elli beş yılı aşkın bir süredir herhangi bir imar anlaşması olmaksızın kalkınma faaliyetleri yürütülüyor.” Şirketin bunu daha önce yapmadığını söylüyorlar. Aslında buna ihtiyaçları yoktu ama hakları vardı, sadece neyle karşı karşıya olduklarını bilmiyorlardı ya da gerçekten DeSanti’nin bilgisiz seçimleri olarak nitelendiriliyorlardı.

Disney ve DeSantis hakkında daha fazla güncelleme için io9’u takip edin.

Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.

genel-7