Epiroc secures equipment order for Türkiye copper mine - Creamer Media's Mining Weekly

Epiroc, Türkiye Bakır Madeni için ekipman siparişi alıyor – Creamer Media’nın Madencilik Haftası

Epiroc, Türkiye’nin en büyük madencilik şirketi Eti Bakir’den 280 milyon SKr’lik bir sipariş alarak madencilik ve inşaat endüstrileri için verimlilik ve sürdürülebilirlik ortağı olmuştur. Eti Bakir, uzun süredir Epiroc’un müşterisi olup, yeni bir bakır madeni için kullanılacak yer altı madencilik ekipmanları için bir filo siparişi vermiştir.
Bu makineler, öncelikle Elazığ şehrine yakın bir şekilde geliştirilmekte olan yeni bir bakır madeninde kullanılacaktır. Ayrıca bazı sipariş edilen üniteler, diğer mevcut Eti Bakir tesislerinde de operasyonları güçlendirmek için kullanılacaktır.
Sipariş verilen makineler arasında Boomer S2 yüz delme makinaları, Simba E70 S üretim delme makinaları, Scooptram ST14 yükleyiciler ve Minetruck MT42 ile Minetruck MT436B nakliyeciler bulunmaktadır.
Delme makineleri, operatörün otomatik olarak bir dizi delik delmesine ve aynı anda birden fazla bom kontrol etmesine olanak tanıyan Epiroc’un Gelişmiş Boom Control çözümü ABC Total ile donatılmış olacaktır. Tüm sipariş edilen makineler, makine performansının ve verimliliğinin gerçek zamanlı olarak akıllı izlenmesine olanak tanıyan Epiroc’un filo yönetim sistemi ile donatılacaktır.
Teslimatın ilk yarısında 2024’te başlaması beklenmektedir.