Eski Apple çalışanları için Google tarafında çimenler daha yeşil – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

Apple çalışanları Cupertino devinden ayrıldıktan sonra nereye gidiyor? Bir analize göre, büyük olasılıkla Google’a ulaşıyorlar (üzerinden) 9’dan 5Mac’e).

Tarafından yapılan bir LinkedIn profil analizi İşletmeyi Aç “Biraz iyi huylu rekabet iş için iyi olsa da, rakip bir firmanın diğer takımdaki en iyi insanları avlaması “gerçekten acı veriyor” diyor.

Kendi deyimleriyle analistlerin yaptığı şuydu. Google (Alphabet), Amazon, Apple, Meta, Microsoft, IBM, Tesla, Oracle, Netflix, Nvidia, Salesforce, Adobe, Intel ve Uber için LinkedIn çalışan profillerini analiz ettiler. Ekip daha sonra her bir teknoloji devindeki, daha önce diğer teknoloji devlerinde çalışmış olan mevcut çalışanların hesaplamalarını yaptı:

Her bir teknoloji devinde halihazırda çalışan ve daha önce bir tanesinde çalışmış çalışanları öne çıkardık. Bu, bu şirketlerin her birinden diğerine geçen çalışanların sayısını ve yüzdesini hesaplamamıza olanak sağladı.

Bu analiz, eski Apple çalışanlarının en popüler adresinin Google olduğunu ortaya koyuyor. Tabii ki ters yönde geçiş yapan insanlar da var, ancak Apple çalışanları büyük olasılıkla Intel, Microsoft veya Amazon’dan geliyor.

Apple’dan ayrılanların Google’a gitme olasılıkları, bir sonraki en büyük hedefe (Amazon) kıyasla neredeyse iki kat daha fazla. İşte Apple’dan ayrıldıktan sonra gidilecek tercih edilen şirketlerin ilk 10 listesi:

 1. Google
 2. Amazon
 3. Meta
 4. Microsoft
 5. Tesla’nın
 6. Nvidia
 7. Satış ekibi
 8. Adobe
 9. Intel
 10. Kahin

Diğer önemli çıkarımlar:

 • Meta çalışanlarının yaklaşık %26,51’i başka bir teknoloji devinde çalıştı; bu, tüm teknoloji devlerinin işgücü arasında en yüksek oran.
 • Ancak hacim açısından en fazla yeteneği çeken Google oldu: Mevcut çalışanlarının 38.316’sı (%24,15) diğer teknoloji devleri aracılığıyla geldi.
 • IBM, mevcut iş gücünün yalnızca %2,28’inin daha önce başka bir teknoloji devinde çalışmış olmasıyla en az insan avı yapan grup.

telefon-1