EUROPA LEAGUE DRAW: Jose Mourinho's Roma face Feyenoord for a third-straight season in European competition, w - Daily Mail

EUROPA LİGİ KURA: Jose Mourinho’nun Roma’sı üçüncü kez Avrupa’da Feyenoord ile eşleşti – Daily Mail

Avrupa Ligi son 16 turunun kurası çekildi ve AS Roma ile AC Milan turun en büyük isimleri olarak ortaya çıktı. Chris Sutton, Man United kanat oyuncularının kendi başlarına iş yaptığı için Rasmus Hojlund için üzgün olduğunu belirtti.

AS Roma, Avrupa Ligi elemeli turunda Feyenoord ile karşılaşacak. Mourinho’nun yönettiği Roma, geçen sezonun finalinde Sevilla’ya penaltılarla yenilmişti. Diğer bir eşleşme ise AC Milan’ın Fransa’nın Stade Rennes takımıyla karşılaşacağı. Milan, şimdiye kadar hiçbir zaman Avrupa Ligi’ni kazanamadı. Galatasaray ise Şampiyonlar Ligi’nde Man United’ın üstünde yer alarak Avrupa Ligi’ne katılma hakkı elde etti.

Avrupa Ligi elemeli turunun kuralarına göre, grup birincileri West Ham United, Brighton, Rangers, Atalanta, Liverpool, Villareal, Slavia Prag ve Bayer Leverkusen, otomatik olarak son 16 turuna yükseldi. Grup ikincileri ise sekiz Şampiyonlar Ligi üçüncüsüyle eşleşecek ve tur atlayan takımlar son 16 turuna geçecek. Maçların ilk ayağı 15 Şubat’ta, rövanşlar ise bir hafta sonra 22 Şubat’ta gerçekleşecek.

Takımların 2002’de Borussia Dortmund’u yenerek kazandığı Avrupa Ligi kupa sahibi olan Feyenoord ve 1974 yılında kupayı kaldıran AC Milan’ın karşılaşması, turnuvanın en dikkat çekici eşleşmelerinden biri olarak göze çarpıyor. Bu eşleşmenin yanı sıra, eski Şampiyonlar Ligi şampiyonu Galatasaray’ın Sparta Prag’a karşı mücadele etmesi de dikkat çekiyor.

Avrupa Ligi elemeli turunun kura çekimi sonucunda ortaya çıkan eşleşmeler büyük bir heyecanla beklenirken maçlara olan heycan her geçen gün artıyor. Sürekli gelişen ve büyüyen bu heyecan verici durumu kaçırmak istemeyen bir solukta bu heyecanı yaşamak için takip etmelisiniz.