Gelendvagen asgari ücretle dış pazarları açıyor. Beş kapılı Suzuki Jimny ilk kez Hindistan dışına teslim edilecek – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

Hintli Maruti Suzuki, kompakt şasi SUV Suzuki Jimny’nin beş kapılı versiyonlarının artık başta Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika olmak üzere dış pazarlara sunulacağını duyurdu. Maruti Suzuki, Jimny’nin bu versiyonunun tek üreticisi olduğundan bu bir etkinlik.

Beş kapılı Jimny, standart üç kapılı versiyondan 340 mm daha uzun: dingil mesafesi 2590 mm’ye çıktı, ancak otomobilin uzunluğu 4 metrelik eşiği aşmadı. Elbette arka sırada daha fazla alan var ve bagaj büyüdü: hacim 208’den 33 litreye çıktı. Ayrıca arka kapının genişlemesi nedeniyle gaz deposu kapağının hareket ettirilmesi gerekiyordu. Aksi takdirde beş kapılı versiyonun üç kapılı versiyondan hiçbir farkı yoktur.

“Uzun” Suzuki Jimny, 105 hp üreten 1,5 litrelik motora sahip “hafif” bir hibrittir. ve bir marş jeneratörü. Motor, 5 vitesli manuel şanzıman veya 4 vitesli otomatik şanzımanla birleştirilmiştir. Tahrik elbette dört tekerlekten çekişlidir ve şanzımanda bir redüksiyon dişlisine sahiptir.

genel-22