Goalball: Türkiye will face Lithuania in the semifinals of Euro A - International Blind Sports Federation

Goalball: Türkiye, Euro A’da Litvanya ile yarı finalde karşı karşıya gelecek

2023 IBSA Goalball Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Podgorica, Karadağ’daki Verde Kompleksi’nde kaygı seviyeleri artıyor! Yarı finaller belirlendi ve Goalball ailesinin beklediği an bir adım ötede.
Kıtasal unvanın ötesinde daha fazla şey de büyük öneme sahip; takımlar kesinlikle Paris 2024’e kalma hakkını gözetiyorlar.
Erkeklerde, favoriler durumlarını onayladı ve Almanya ile İsrail arasındaki maçta bir sürpriz yaşandı. Yahudi Devleti, yeniden yükseldiği B Grubu şampiyonu unvanıyla bu turnuvaya katıldı ve çeyrek finallerde güçlü Alman ekibini yendi (8-6). İsrail, yarınki yarı finalde Ukrayna ile karşılaşacak ve oldukça kendine güveniyor!
Diğer yandan Türkiye, Podgorica’da çarpıcı bir performans sergileyen Litvanya ile karşılaşacak. Goalball’da izin verilen maksimum farkla neredeyse tüm rakiplerini yenmeyi başardı (10 gol), turnuvanın ilk maçı hariç, Almanya’ya karşı minimum bir skorla 6-5 kaybetti. Bu yarı final kaçırılmayacak fırsat olacak!
Kadınlar kategorisinde ise, Büyük Britanya, Yunanistan, Türkiye ve İsrail maçlarını kazandı ve yarı finallere yükseldi. Sadece İsrail rakibiyle biraz zorlandı, özellikle ilk yarı çok dengeli geçti ve Almanya bir gol geride kaldı (5-4). Bununla birlikte, İsrailli kadınların gücü ikinci yarıda altı gol atarak, Alman ekibinden cevap gelmeden maçı kazanmalarını sağladı.
Çeyrek final sonuçlarını ve yarı final programını aşağıda bulabilirsiniz:
Perşembe, 14. Çeyrek finaller
Kadınlar
Büyük Britanya – Finlandiya: 7-1
Yunanistan – Ukrayna: 6-1
Türkiye – Fransa: 11-1
İsrail – Almanya: 11-4
Erkekler
Almanya – İsrail: 6-8
Türkiye – Büyük Britanya: 13-3
Litvanya – Finlandiya: 12-2
Ukrayna – Yunanistan: 11-3
Cuma, 15. Kadınlar
5.-8.lik Maçları
9.00 – Finlandiya – Almanya
10.30 – Ukrayna – Fransa
Yarı finaller
14.00 – İsrail – Büyük Britanya
15.30 – Türkiye – Yunanistan
Erkekler
5.-8.lik Maçları
11.30 – Almanya – Yunanistan
12.45 – Büyük Britanya – Finlandiya
Yarı finaller
17.00 – Ukrayna – İsrail
18.30 – Litvanya – Türkiye
9.-10.luk Maçı
20.00 – Belçika – Karadağ

Bu heyecan verici maçlar, 2023 IBSA Goalball Avrupa Şampiyonası’nın son aşamasına doğru giderek, büyük bir heyecana neden oluyor. Takımlar arasındaki rekabet ve heyecan verici oyunlar, spor tutkunları ve takipçiler için kaçırılmayacak bir fırsat. Bu büyük etkinliğin heyecanını ve önemini vurgulamak için, maçları izlemek için sabırsızlanıyoruz!