Instagramdan Mosseri, Konuların Platformdaki Haberleri Genişletmeyeceğini Söyledi – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

Instagram Başkanı Adam Mosseri Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Threads’in platformdaki haberleri güçlendirmeyeceğini söyledi. Kullanıcılar İsrail-Hamas çatışması, Ukrayna savaşı ve 2024 seçimleriyle ilgili güncel bilgiler için Threads’e akın ediyor ancak platform içeriğin bulunmasını kolaylaştırmayacak.

Threads’in Twitter’ı Öldürmek İçin Bu Beş Eksik Özelliğe İhtiyacı Var

Mosseri, “Biz haber karşıtı değiliz” dedi. cevap Konulardaki ilgili bir kullanıcıya. “Ancak platformdaki haberleri de güçlendirmeyeceğiz. Platformun olgunluğu, aşırı vaatlerde bulunmanın dezavantajları ve riskler göz önüne alındığında bunu yapmak çok riskli olacaktır.”

Mosseri, gazeteciliğin Threads’te olduğunu ve insanların haber paylaşan hesapları takip edebildiğini yineledi ancak Çarşamba günkü açıklama, Instagram’ın Threads’in haber paylaşma yeri olmadığı yönündeki anlatısını güçlendiriyor. zor Haberler. “Amaç Twitter’ın yerini almak değil” ama daha az öfkeli bir sohbet alanı yaratmak” dedi.

Konular Gizmodo’nun yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Fotoğraf: Drew Angerer (Getty Images)

Threads, eski adıyla Twitter olarak bilinen X’ten sadece bir hafta sonra sert haberler veriyor. kaldırılan başlıklar platformdan. Elon Musk, X’i satın aldığından beri NPR ile birlikte haber dünyası daha da bulanık bir hal aldı ayrılmak platform tamamen yanlış bir şekilde ‘devlete bağlı medya’ olarak etiketlendikten sonra. Bu hafta araştırmacılar bir şeyi ortaya çıkardı propaganda ağı X ile ilgili İsrail’deki savaşla ilgili yanlış bilgi veren 67 hesaptan biri.

Threads için umut verici bir başlangıca rağmen 100 milyon İlk hafta kaydolan platform, günlük aktif kullanıcılarının %80’ini kaybetti. bir ay sonra. X ve Twitter’ın kullanım ömrü boyunca merkezi bir bileşeni olan platformda haber eksikliği, düşüşün potansiyel bir nedeni olarak görülüyor.

Ancak Mosseri’nin dediği gibi belki de Threads’in amacı Twitter’ın yerini almak değil. Threads, marka açısından son derece güvenli ve sıkıcı bir platform oluşturarak reklamverenlerin gelirini potansiyel olarak X’ten çalabilir. Sıkmak Elon Musk’un sosyal medya şirketi.

X’e gelince, platform sosyal medyanın haber kısmını “düzeltmek” için girişimlerde bulunmaya devam ediyor, ancak bunların yarardan çok zarar verip vermediği belli değil. Musk, planıyla daha fazla gazeteciyi platforma çekmeye çalışıyor reklam gelirini paylaş yaratıcılarla. Söylenen o ki, var daha az ve daha az reklam geliri bu günlerde X’te dolaşıyor.

Yani şu soru hala geçerli: sıkıcı olmak mı yoksa kışkırtıcı olmak mı daha iyi?

genel-7