iPhone 15in en iyi arkadaşı, Apple Vision Pronun ultra bütçeli, basitleştirilmiş versiyonudur – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

iPhone 15, kablo yönetimi açısından harika bir yükseltme olan USB-C’yi aldı, ancak bu aynı zamanda yerel video çıkışı desteğini de getirdi. Bu, ekranları tek bir kabloyla kolayca iPhone’a bağlayabileceğiniz ve Netflix videolarını otel TV’nize göndermek gibi eğlenceli şeyler yapabileceğiniz anlamına gelir; ancak bu aynı zamanda gerçekten çok sayıda kullanışlılık ve rahatlık ekleyen gelişen bir aksesuar kategorisini kullanabileceğiniz anlamına da gelir Özellikle seyahat ederken en sık yanınızda bulundurduğunuz cihaza.

Fiyatı 300 ila 500 dolar arasında olan ve daha doğru bir şekilde çok güzel, çok küçük yerleşik projektör ekranlarına sahip gözlükler olarak tanımlanan çok sayıda “artırılmış gerçeklik” gözlüklerinden bahsediyorum. En çok kullandığım ve iPhone 15 Pro’mla eşleştirmekten çok keyif aldığım çift: Xreal Air (şirket o zamandan beri Xreal Air 2’yi ve yükseltilmiş Xreal Air 2 Pro’yu tanıttı)Bir aynadan merceklere yansıtılan 120Hz, 0,68 inçlik MikroOLED ekrana sahip olan bu cihaz, hem ekranı hem de çevrenizdeki dünyayı görmenize olanak tanır. Daha sürükleyici bir izleme ortamı ve gerçek siyahlar istiyorsanız, tüm ışık iletimini engellemek için fiziksel başlığı gözlüğün önüne eklemeniz yeterlidir.

Xreal Air’in kendi güç kaynağı yoktur ve bunun yerine, şu anda piyasada bulunan USB-C taşınabilir monitörlerin çoğu gibi, onlara bağladığınız cihazlar tarafından çalıştırılırlar. Birlikte verilen USB-C’den USB-C’ye kablo ve iPhone 15 hattıyla kutudan çıktığı anda harika çalışırlar ve onları taktığınızda ekranınızın Air’in ekranına yansıtıldığını anında görmelisiniz. Varsayılan olarak, yalnızca görüntünüzü yansıtmalıdır. telefonun ana ekranı ve uygulamaları, ancak özellikle video çıkışını destekleyen video akışı uygulamaları için, gerçek bir şov veya film akışına geçtiğinizde ekran dosyalama yatay yönelimli bir video elde edersiniz.

Aynı zamanda oyun oynamak için de harika bir aksesuardır, özellikle de Backbone USB-C denetleyiciyle eşleştirildiğinde, çok daha büyük ve daha sürükleyici bir görünüm sağlar ve eşleştirilmiş bir Bluetooth klavye içeren minimalist bir kurulumla internette gezinmek için gerçekten de fena değildir. Hatta uçaktayken WordPress arka uçumuzu kullanarak oraya buraya bazı yazılar yazmak için bile kullandım. Ayrıca, birlikte verilen bir eklenti aracılığıyla kendi reçeteli lenslerinizi eklemenizi de destekler ve bazılarını HONSVR’den reçetemle birlikte yaklaşık 50 $ nakliye karşılığında sipariş ettim.

Xreal Air deneyimi daha da iyi hale gelebilir; isteğe bağlı Xreal Beam aksesuarını eklediğinizde, sanal ekranınızı baş konumunuza göre uzayda sabitleme olanağına sahip olursunuz; bu, iç kulakla ilgili olabilecek deniz tutmasını azaltabilir. aksi halde hissedin. Xreal Beam’in henüz gelişmemiş olan kendi uygulama platformu var ve ayrıca herhangi bir artırılmış gerçeklik görevi için yerleşik gücünü kullanmıyorsanız yedek pil bankası görevi görüyor. Ayrıca, 300 inçe kadar ölçeklenebilen çok büyük bir sanal ekran için Switch ve PS5 gibi oyun konsolları da dahil olmak üzere çeşitli cihazları bağlamak için kullanabilirsiniz.

Açık olmak gerekirse, bu, Apple’ın Vision Pro ile sunacağı şeyin el çabukluğu versiyonu: paradigma değişikliğinden çok daha fazla salon numarası. Ancak şu anda mevcut olan maliyetin yaklaşık onda biri kadar bir maliyetle ve aslında her yere yanınızda taşıyabileceğiniz bir uzamsal bilgisayardan isteyebileceğiniz birçok günlük özellik ile ve çok daha hafif ve daha göze çarpmayan bir form faktörüyle, bu muhtemelen bir Çoğu insan için daha iyi bir seçenek; Vision Pro gelecek yıl gelse bile.

genel-24