IRS Gelecek Yıl 13 Eyalette Ücretsiz Doğrudan Dosya Hizmetini Başlatıyor – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

İç Gelir İdaresi, 2024 vergi sezonu için on üç eyalette Direct File adı verilen ücretsiz elektronik vergi beyanname hizmetinin pilot çalışmasını sunacak.

Hayranlar Marvel ve DC’den Bıktı mı? NYCC 2023’te Süper Kahraman Yorgunluğu

Doğrudan Dosya pilot uygulamasının kullanıma sunulması, neredeyse vergi harcaması yapan Intuit (TurboTax) ve H&R Block gibi vergi hazırlama satıcıları için büyük bir darbe oldu. 40 milyon dolar Associated Press’e göre 2006’dan bu yana ücretsiz bir devlet hizmetini engellemek için lobi faaliyetleri yürütüyor.

IRS Komiseri Danny Werfel, “Bu, vergi mükelleflerine beyannamelerini doğrudan IRS’ye ücretsiz olarak sunmaları için yeni bir seçenek sunmanın fizibilitesini test edecek olan bu yenilikçi çaba için ileriye doğru atılmış kritik bir adımdır” dedi. basın bülteni.

Doğrudan Dosya, 2024 vergi beyannamesi sezonu için Massachusetts, New York, Kaliforniya ve Arizona’daki vergi mükelleflerinin kullanımına sunulacaktır. Program aynı zamanda Alaska, Florida, New Hampshire, Nevada, Güney Dakota, Tennessee, Texas, Washington ve Wyoming dahil olmak üzere eyalet gelir vergisi almayan eyaletlerde yaşayanlara da sunulacak.

Katılımcı eyaletlerdeki vergi mükellefleri, federal vergi beyannamelerini akıllı telefonlarından, tabletlerinden veya bilgisayarlarından doğrudan IRS’ye ücretsiz olarak sunma şansına sahip olacak. Hizmet, IRS’deki teknolojiyi geliştirmeyi ve vergi mükelleflerine dosyalama konusunda daha fazla seçenek sunmayı amaçlayan Enflasyon Azaltma Yasası’ndan sağlanan fonlarla oluşturuldu. Direct File’ın pilot kapsamı ilk çalıştırma için sınırlıdır ve yalnızca nispeten basit beyannameleri olan vergi mükellefleri bu hizmeti kullanabilir.

“2024’e yönelik bu sınırlı pilotta, eyalet entegrasyonunun önemli bir test çalışmasına katılmayı kabul eden eyaletlerle yakın işbirliği içinde çalışacağız. Bu, Direct File programının gelecekteki yönü hakkında önemli bilgiler toplamamıza yardımcı olacak” dedi Werfel.

Intuit, federal hükümetten rakip bir hizmetin Direct File’ı “vergi mükelleflerinin milyarlarca dolarlık parasının bugün zaten tamamen ücretsiz olan bir şey için gereksiz yere kullanılacağı ince örtülü bir plan” olarak adlandırdığı haberi karşısında pek heyecanlanmadı.

“Direct File, artık ‘ücretsiz’ vergi hazırlığı için ödeme yapmanın yanı sıra, kuruluşun düşük gelirli beyanname verenleri ve Siyahi vergi mükelleflerini daha yüksek bir oranda denetim için hedef aldığını gören sistemik eşitsizlikleri kamuya açık bir şekilde kabul etmesinden sonra Amerikalılardan vergilerini doğrudan IRS’ye bildirmelerini istiyor. Siyah olmayan vergi mükellefleri,” dedi Intuit sözcüsü Tania Mercado e-postayla gönderilen bir bildiriyle. “Doğrudan Dosya planı bir sorun arayışına yönelik bir çözümdür ve bu yarım yamalak çözüm artık on milyonlarca vergi mükellefi için mali bir kabusa dönüşme potansiyeline sahiptir.”

H&R Block, Gizmodo’nun yorum talebine yanıt vermedi.

genel-7