Istanbul’da Yatırımcılar İçin Cushman & Wakefield Hizmetleri

Türkiye’de Gayrimenkul

Avrupa ve Asya’nın kesişim noktasında bulunan Türkiye, yerel ve uluslararası ilgi çeken canlı bir gayrimenkul pazarına sahip. Türk hükümetinin iş dostu bir ortamın oluşturulması ve yatırımcı dostu politikaların uygulanması konusundaki kararlılığı, ülkedeki gayrimenkul talebini sürekli olarak artırmaktadır. Türkiye, kesintisiz ofis alanları ve gelişmiş altyapı sunan önemli iş merkezlerine sahiptir. Ana bölgeler arasında Maslak ve Levent gibi İstanbul’un finans bölgeleri ve özellikle endüstriye yönelik bölgeler arasında Technopark İstanbul bulunmaktadır. Uzun vadeli ikamet izni ve serbest yabancı mal mülkü sahibi olma kurallarının gevşetilmesi gibi girişimlerle Türkiye, yabancı doğrudan yatırımlar için giderek daha cazip hale gelmektedir. Ülke, %9’luk rekabetçi bir kurumsal vergi oranı sunmaktadır ve küresel olarak en düşük KDV oranlarından birine sahiptir (%5). Türk ofis piyasası, iyimser piyasa duygusu, ekonomik büyüme ve iş imkanlarının yaratılması tarafından yönlendirilen pozitif bir trend göstermektedir.

Neden Türkiye

Bölgedeki en gelişmiş ekonomilerden biri olarak Türkiye, özellikle İstanbul, önemli bir iş ve kültür merkezi olarak öne çıkmaktadır. İstanbul, tarih ve modernliğin benzersiz bir karışımını sunarak, kıtalar arasında bir köprü görevi görmektedir. Şehir, verimli hava ve deniz bağlantılarıyla desteklenen bir ticaret için stratejik bir konuma sahiptir. Türkiye’nin konaklama sektörü büyümekte olup, İstanbul turistlerin büyük bir ilgisini çekmekte ve çeşitli otellere ev sahipliği yapmaktadır. Ülke, turizm, iş yapma kolaylığı, şeffaflık ve güvenlik açısından dünya genelinde sürekli olarak yüksek sıralama almaktadır. Büyük uluslararası pazarlarla örtüşen bir saat dilimine sahip stratejik bir konumda olan Türkiye, bölgesel merkez arayan küresel şirketler için ideal bir konuma sahiptir. Ülkenin çeşitli ve vasıflı işgücü, onun cazibesine katkıda bulunmaktadır.

Sunduğumuz Hizmetler

Cushman & Wakefield TR International, Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul danışmanıdır. Tam hizmet gayrimenkul firması olarak, Türkiye’deki ticari gayrimenkulleri satın almak, satmak, kiralamak veya geliştirmekle ilgili özel ve kurumsal müşterilere kapsamlı gayrimenkul hizmetleri sunmaktayız. RICS standartlarına uymaktayız ve hükümet kuruluşları, serbest bölgeler, küresel şirketler, aile ofisleri, yüksek net değerli bireyler, gayrimenkul geliştiricileri ve finansal hizmet sağlayıcıları da dahil olmak üzere çeşitli müşteri portföyüne hizmet sunmaktayız. Geniş hizmet yelpazemiz şunları içermektedir:

Proje ve Geliştirme Hizmetleri
Ajans Kiralama
Varlık hizmetleri
Sermaye Piyasaları
Proje ve Geliştirme Hizmetleri

Türkiye’nin gayrimenkul pazarının güçlü yönlerine dair bu bilgileri irdeliyoruz ve tarafınıza destek olmaktan memnuniyet duyarız.