Mortgage ve kredi devi Bay Cooper, devam eden kesintiden siber saldırıyı sorumlu tutuyor – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

Mortgage ve kredi devi Bay Cooper, devam eden kesintinin nedeninin bu hafta başlarında meydana gelen bir “siber güvenlik olayı” olduğunu söyleyerek şirketin “sorunu çözmek için çalıştığını” ekledi.

Teksas merkezli şirket, internet sitesinde yaptığı açıklamada, Bay Cooper’ın 31 Ekim’de “bir siber güvenlik olayının hedefi haline geldiğini ve verilerinizi güvende tutmak amacıyla sistemlerimizi kilitlemek için acil adımlar attığını” söyledi.

İçinde ayrı bir bildirimBay Cooper, “herhangi bir verinin ele geçirilip geçirilmediğini belirlemek için bu olayı aktif olarak araştırdığını” söyledi.

Bay Cooper, web sitesine göre 4,1 milyondan fazla müşterisi olan bir konut kredisi, ipotek yeniden finansmanı ve borç tahsilatı devidir ve bu yazının yazıldığı sırada büyük ölçüde kapalı görünüyor.

Şirket, açıklamasında müşterilerin “herhangi bir ücret, ceza veya olumsuz kredi raporlamasına maruz kalmayacağını” söyledi.

Bay Cooper başlangıçta olayı TechCrunch’ın gördüğü müşterilere gönderilen mesajlarda bir “kesinti” olarak tanımladı.

Bay Cooper’ın sistemlerini ne zaman tekrar faaliyete geçirmeyi planladığı ya da şirketin, eğer varsa, hangi müşteri verilerinin çalındığını belirleme konusunda teknik yeterliliğe sahip olup olmadığı belli değil.

Üçüncü taraf bir halkla ilişkiler firması aracılığıyla Bay Cooper’ı temsil eden bir sözcü, e-postayla kendisine ulaştığında, olayla ilgili sorularımızı yanıtlamayı reddetti ve bunun yerine şirketin kamuoyuna yönelik açıklamalarını yansıtan standart bir açıklama gönderdi.

İçinde federal düzenleyicilere başvurmak Perşembe günü Bay Cooper, siber güvenlik olayının işi, operasyonları veya mali sonuçları üzerinde önemli bir olumsuz etki yaratmasını beklemediğini söyledi.

genel-24