Nickelodeon All-Star Brawl 2 İncelemesi: Yeni Bir Smash Challenger – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

Görünüşe göre Nintendo Smash Bros nihayet platform dövüşçü türündeki yeni rakipleriyle tanışmak üzere. Fair Play Laboratuvarları, All-Star Brawl serisinin ilk versiyonundan ders aldı ve bu devam filminin orijinaline göre büyük bir yükseltme olduğu açık. Hadi incelememe dalalım ve Nickelodeon All-Star Brawl 2’nin neler sunduğunu ve ilk sürümden ne kadar şey öğrendiklerini görelim.

Sunum

Nickelodeon All-Star Brawl 2, büyürken izlediğim favori programlarım için bana bolca nostalji yaşattı. Yine de keşke Aaahh!!!’dan CatDog ve Oblina gibi ilk All-Star Brawl’dan birkaç kavgacıyı tutsalardı. Gerçek Canavarlar ama onların DLC olarak geri döndüğünü görmemiz mümkün.

Patrick’in tepkisi, bu oyunu ilk kez başlattığım konusundaki ilk izlenimimdi.

İyi tarafından bakarsak, en azından Spongebob, Rocko, Gerald’ın yanı sıra Ren ve Stimpy’yi de oynayabiliyorum. Bunlar Nickelodeon’u izleyerek büyüdüğüm çizgi film karakterlerinden sadece birkaçı ve onları oynamak çok keyifli.

Ancak bu devam filmini ne kadar çok oynarsam, benzersiz hareket seti nedeniyle Sefer koşularımın çoğunda Danny Phantom olarak oynamaya o kadar alışıyorum. Mesela Danny’nin özel hareketleriyle düşmanların içinden geçip saldırılarından kaçınabiliyorum ve hatta ışınlanabiliyor, bu da onu alanın kontrolünü ele geçirmek için mükemmel kılıyor.

Bu oldukça uygun bir düello.

Bir dövüşçü oyunu için, aralarından seçim yapabileceğiniz dövüşçülerin çeşitliliği konusunda oldukça cömertler. Hatta TMNT’den Donatello ve Raphael’in yanı sıra Avatar’dan Aang, Korra ve Azula da dahildi. Yalnızca bu dövüşçülerin eklenmesi bile serilerini izlemeseniz bile bu oyunu yatırım yapmaya değer kılıyor.

Avatar’ın tek bir bölümünü bile izlememiş olsam bile Aang olarak oynamak çok eğlenceli. Planör özel hareketinin onu savaşılması gereken sinir bozucu bir dövüşçü haline getirmesi hoşuma gidiyor. Belki de artık Avatar’ı aşırı tüketmeye başlamalıyım ki hikayeyle bağlantı kurabileyim.

OynanışRocko’nun Danny Phantom, April ve Raphael ile dövüşmesi, ihtiyacım olduğunu hiç düşünmediğim bir geçiş.

Nickelodeon All-Star Brawl 2’nin yaptığı en büyük gelişme, özellikle Senaryo moduyla birlikte tek oyunculu deneyim oldu. Bir platform dövüş oyununa rogue-lite unsurları eklemenin mükemmel bir uyum olacağını hiç düşünmemiştim.

Roguelite unsurlarının devreye girdiği yer burasıdır.

Harekât’ın aynı zamanda sizi meşgul edecek, Danny Phantom’un baş düşmanı Vlad Plasmius’u yenmeyi içeren bir hikayesi de var. Seri konusunda pek güncel değilim ama yine de Danny Phantom’da ustalaşmak benim için uygun görünüyor.

Bu, tüm Kampanyanın tek cümlelik özetidir.

Hikâye basit olsa da, özellikle daha sonra ele alacağımız, ekledikleri seslendirmeler sizi oynamaya devam ettirmek için yeterli.

Ayrıca size altı tür zorluk seçeneğinin sunulması ve yapay zekanın sizi tetikte tutacak yeterli miktarda zorluk sunması da hoşuma gidiyor. Patron dövüşleri bile biraz zorlu ve iyi bir önlem olarak burada ve orada birkaç sinir bozucu an var.

Bu arena haritası sanki Metroidvania ruhuna benzer bir oyun oynuyormuşum gibi hissettiriyor.

Sefer koşularımda en sevdiğim mini oyun modlarından biri, Nickelodeon evreninden farklı düşmanlarla savaşacağınız Arena’dır. Bu aynı zamanda zamanımı Dojo’da geçirmek yerine her dövüşçünün hareket setini öğrenmemi sağlıyor.

Bu Arcade’in son aşamasıdır.

Hızlı bir oyun deneyimi istiyorsanız, son boss’u yenene kadar 11 aşamayı oynayacağınız Arcade modunun da keyfini çıkarabilirsiniz. Bu tek oyunculu oyun modu, Senaryo modunun çok daha yoğunlaştırılmış bir versiyonudur.

Kontroller

Nickelodeon All-Star Brawl 2’nin ilhamını Nintendo’nun Smash Bros dövüş mekaniğinden aldığı oldukça açık. Oyunu oynamak istiyorsanız bir kontrol cihazı gerektirir ve her dövüşçünün kontrollerini ve hareket setlerini öğrenmesi oldukça kolaydır.

Bu, dört oyunculu, herkese açık bir kavga!

Dört oyuncuya kadar oynayabileceğiniz bir savaş modu var. Bu, tek ekranda sekiz oyuncuya kadar dövüşeceğiniz Smash Bros’a kıyasla rekabetçi bir kavga oynamak için doğru boyut ve bunu çok kaotik buluyorum.

Üç saldırı setiniz var: hafif (A düğmesi), ağır (B düğmesi), Ve özel (X düğmesi). Bu düğmelerden birini D-Pad’inizdeki yön düğmesiyle birleştirmek size benzersiz bir hareket kazandıracaktır. Ayrıca her dövüşçü için Süper Hareketlerin dahil edilmesi de hoş bir dokunuş. Bu eklenen özellik sayesinde kendimi Street Fighter oynuyormuş gibi hissediyorum.

Dövüşçünüzün saldırı animasyonlarına aşina olmak, onların hareket setlerinde ustalaşmanın anahtarı olacaktır. Smash Bros’a benzer şekilde, hasar ölçeri doldurduğunuzda rakiplerinizi arenadan eleyebilirsiniz.

Ses

Sonunda ses oyunculuğuna yatırım yaptıkları için çok mutluyum. Konu Nickelodeon karakterleri arasındaki etkileşime geldiğinde ayrıntılara olan ilgilerini de artırdılar. Örneğin, Jimmy Neutron’u oynarsanız ve kampanyanız sırasında laboratuvarını ziyaret ederseniz Jimmy’nin babası Hugh ile bazı benzersiz diyaloglar yaşarsınız.

Sesli diyaloglar söz konusu olduğunda burada ayrıntılara gösterilen ilgi güzel.

Başka bir örnek, Spongebob olarak oynadığınızı ve Senaryoda Patrick veya Squidward’a karşı savaştığınızı ve ayrıca bazı özel diyaloglar alacağınızı söyleyebilir. Hatta Ren ve Stimpy ile Powdered Toastman’la karşılaştıklarında benzersiz bir diyalog daha yaşadım.

Seviye TasarımıBalonları patlat Sünger Bob!

Diğer Nickelodeon dövüşçüleriyle olağan dövüşlerin yanı sıra, bu devam filmi aynı zamanda bot patlatma, balçık balonları patlatma gibi diğer mini oyunları ve Super Mario oynuyormuş gibi hissettiren bir platform oyun modunu da tanıtıyor. Bu mini oyunlar All-Star Brawl’ın senaryosunun tekrar oynanabilirliğini artırır.

Bir süreliğine kavga etmeyi aklınızdan çıkaracak bir platform mini oyunu görmek güzel.

Aksiyon mini oyununun, yani Super Mario benzeri platform seviyelerinin çok genel hissettirdiğini düşünüyorum, ancak bunun dışında oyun döngüsü var.

Her yeni koşuya çıktığınızda harita rastgele seçilerek size benzersiz bir deneyim sunar.

Ayrıca bir dövüşçüyü 1v1’de yendiğinizde, görünümlerinin kilidini açabilmeniz de hoşuma gidiyor. Bunun ne anlama geldiğini biliyorsun, mikro dönüşüm yok! Bir savaş bileti eklemeyi planlasalar bile, temel oyunun sizi özel öğeler toplamaya bağımlı hale getirmek için yeterli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, Harekatın oyun döngüsü iyi bir şekilde uygulanmıştır; her biri 12 rastgele aşamadan oluşan üç alanı temizlemeniz gerekir.

Karar

Nickelodeon All-Star Brawl 2 bizi anılara götürüyor ve 90’lardan 2000’lerin başına kadar en sevdiğimiz Nickelodeon karakterlerini deneyimlememizi sağlıyor. Hugh Neutron ve Powdered Toastman gibi bazı dövüşçülerin seviyesi düşürülüp Sefer NPC’lerine dönüştürülürken, yeni eklemeler bunu büyük ölçüde telafi etti.

Hey’den Gerald! Arnold Uçan Hollandalı’yla dövüşüyor.

Tek oyunculu deneyimin büyük revizyonu, bu devam oyununda göze çarpan şeydi ve hızlı bir harekât oynamanın veya Arcade oyun modunda ilerlemenin hiçbir zaman sıkıcı bir anı olmuyor.

Nintendo’nun ödüllü turnuvalara ev sahipliği yapma konusunda katı davranması nedeniyle Smash Bros hayranlarının bu oyuna bir şans vereceğini umuyorum. Aslında, Nintendo Japonya yeni bir gönderi paylaştı yönergeler Geçtiğimiz Ekim 2023’te Twitter’daki aktif Smash Bros topluluğunun bazı karışık tepkilerine yol açan olay.

Pazarlama iyi giderse Nickelodeon All-Star Brawl 2’nin eSpor dövüş sahnesinde ilgi odağı olması gerektiğini düşünüyorum.

Nickelodeon All-Star Brawl 2 incelememiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konuda ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bu inceleme aşağıdakilere dayanmaktadır: PC versiyonu ile ilgili Nickelodeon All-Star Brawl 2. Anahtar sağlandı bsen Rönesans Halkla İlişkiler ve Fair Play Laboratuvarları.

oyun-5