Razer, daha fazla kablosuz fare için 8.000 Hzlik oylamayı buldu ve bu özellik yakında farenize ücretsiz olarak gelecek – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

Ne bilmek istiyorsun

  • Razer, 2023’de üst düzey kablolu oyun farelerinde 8.000 Hz yoklama oranlarına öncülük ederek fare doğruluğu ve yanıt verme hızı konusunda çıtayı yükseltti.
  • Kablosuz HyperPolling bir süredir 4.000 Hz ile sınırlıydı ancak Razer, bu yılın başlarında kablosuz Razer Viper Mini Signature Edition’da 8.000 Hz sorgulamanın nasıl etkinleştirileceğini bulduğunda eşitliğe ulaşıldı.
  • Bugün Razer, 8.000 Hz desteğini daha fazla premium kablosuz oyun faresine genişletmeyi planladığını duyurdu.
  • Önümüzdeki birkaç gün boyunca oyuncular, farelerinin HyperPolling kablosuz donanım kilidi veya Mouse Dock Pro aracılığıyla 8.000 Hz yoklama hızına olanak tanıyan ürün yazılımı güncellemelerini almasını bekleyebilirler.

Razer, özellikle klavye, fare ve kulaklık gibi PC oyun aksesuarları söz konusu olduğunda, oyun donanımı inovasyonunda ön sıralarda yer alan en iyiler arasında yer alıyor. Razer, özellikle oyun fareleri konusunda çeşitli teknolojilere ve trendlere öncülük etti ve şirket, Razer ekosistemine halihazırda yatırım yapmış olan müşterilere hiçbir maliyet getirmeden bugün yeniden ilerleme kaydediyor.

Bugün başlayıp 10 Kasım 2023’e kadar sona erecek olan Razer, kademeli olarak beş premium kablosuz oyun faresine ücretsiz bir donanım yazılımı güncellemesi sunacak ve daha önce aşırı derecede pahalı olan Razer Viper Mini Signature Edition: 8.000Hz yoklama oranlarına özel bir özelliği etkinleştirecek. Bu neden önemli? Yoklama oranları, bir farenin mevcut imleç konumunu bilgisayarınıza ne sıklıkta bildirdiğini ifade eder; yoklama oranı ne kadar yüksek olursa, fareniz konumunu o kadar sık ​​yeniler. Bu, hassasiyetinizi artırır, farenizin yanıt verme hızını artırır ve gecikme veya gölgelenme riskini azaltır.

Razer, oyun farelerinde daha yüksek oylama oranları için baskı yapmaya başlayan ilk şirket oldu; Razer Viper 8K, dünyada 8.000 Hz’e kadar yüksekliğe ulaşan ilk fare oldu. Razer’ın diğer üst düzey kablolu fareleri aynı şaşırtıcı hızlara ulaştı ve sonunda inanılmaz Razer DeathAdder V3 ile daha uygun fiyat aralıklarına ulaştı. Razer’ın etkileyici ve tutarlı HyperPolling kablosuz teknolojisi bile maksimum 4.000Hz’e ulaştığında, kablosuz fareler dışarıda bırakıldı.

Bu durum, bu yılın Nisan ayında Razer’ın, Razer Viper Mini Signature Edition için ilk kez kablosuz bir farede 8.000 Hz oylama hızı sağlayan ücretsiz bir güncelleme yayınlamasıyla değişti. Şimdi aynı özellik, tamamen ücretsiz bir ürün yazılımı güncellemesiyle Razer’ın beş faresine daha sunuluyor. Aşağıdaki farelerden birine ve HyperPolling Kablosuz Dongle’a veya Mouse Dock Pro’ya (fareye bağlı olarak) sahip olduğunuz sürece 8.000 Hz’e kadar oyun oynayabilirsiniz.

Mouse Dock Pro, 8.000Hz yoklamayı etkinleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz kablosuz teknolojiyi içerir. (Resim kredisi: Daniel Rubino)

Her ne kadar 8000Hz çoğu insan için biraz fazla olsa da, bu etkileyici bir kilometre taşıdır. Yıllar boyunca üst düzey, performans odaklı bir oyun faresinin standardı 1.000 Hz idi ve çoğu oyun hâlâ bu hız göz önünde bulundurularak üretiliyor. Valorant ve Counter-Strike 2 gibi yalnızca daha yüksek oylama oranlarından yararlanan modern, rekabetçi oyunlar bu teknolojiden tam anlamıyla yararlanabilir, ancak bu, bu oyunlardaki oyuncular için oyunun kurallarını değiştirebilir. Daha yüksek yoklama oranlarının bilgisayarınıza zarar verebileceğini unutmayın; 8.000 Hz, işlerin düzgün yürümesi için güçlü bir CPU gerektirir.

Ancak bunların hepsi bir araya geldiğinde, daha yüksek yoklama oranları daha doğru ve tepkisel olmanıza yardımcı olur ve fare imlecinizin her zaman ekranda olduğu yerde olmasını sağlar. Bu donanım yazılımı güncellemesiyle yukarıdaki beş kablosuz fare, bu performans seviyelerine ulaşabilecek. Bunu gerçekleştirmek için Razer HyperPolling Kablosuz Dongle’a (beş farenin tümü ile uyumlu) veya Razer Mouse Dock Pro’ya (Basilisk V3 Pro ve Cobra Pro ile uyumlu) ihtiyacınız olacak.

Razer’a şirketin bu güncellemeyi nasıl gerçekleştirdiğini sordum ve şöyle söylendi: “Yaklaşan güncellememizi, Viper Mini Signature Edition’ı Nisan 2023’te donanım yazılımı optimizasyonları ve protokol güncellemeleri aracılığıyla 4000Hz’den 8000Hz’e yükselttiğimiz gibi gerçekleştirdik (donanımla ilgili hiçbir şey yok) ).”

Kurulumu zaten yaptıysanız tek yapmanız gereken, ücretsiz ürün yazılımı güncellemesinin Razer Synapse aracılığıyla yayınlanmasını beklemek. Bir şeyi kaçırıyorsanız veya en iyi PC oyun farelerinden birini (artık 8.000Hz’e kadar oylama kapasitesine sahip) almakla ilgileniyorsanız, ihtiyacınız olan her şeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Günümüzün en iyi kablosuz Razer oyun faresi fırsatları