Satıştan Kalkan The Day Before'un Sunucuları da Kapatılıyor: Tarih Verildi!

Satıştan Kalkan The Day Before’un Sunucuları da Kapatılıyor: Tarih Verildi!

2023 yılının en büyük hayal kırıklıklarından biri olan The Day Before oyununun geliştiricisi Fntastic’in kapanacağı ve oyunun 22 Ocak 2024 tarihinde sunucularının tamamen kapatılacağı duyuruldu. Oyun, başlangıçta canlı hizmet hayatta kalma oyunu olarak tanıtılmış ve Steam’de en çok istek listesine alınmıştı. Ancak 7 Aralık’ta piyasaya sürülen oyun, beklenen kalitede çıkmadı.

Fntastic, oyunun piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra kapanacağını duyurdu, YouTube kanalını sildi ve oyunu satın alanlara geri ödeme yapmaya başladı. Oyunun sunucularının durumu belirsiz olsa da, ekip oyunu oynamak isteyen oyuncuların devam edebileceklerini belirtmişti. Ancak bugün yapılan açıklamayla, sunucuların 22 Ocak 2024’te kapatılacağı kesinleşti.

Fntastic’in yatırımcısı Mytona, oyun için geri ödemelerin sağlandığını ve geri ödeme alamayanların Steam üzerinden talep oluşturabileceklerini yineledi. Oyunun satıştan kalkmasının ardından kodlarının karaborsada dolaştığı ve fiyatlarının yüksek olduğu da gelen haberler arasında.

Yaşananların ardında hangi hikaye yattığı ve oyunun yapımcılarının ne kadar dürüst olduğu konusunda farklı düşünceler olabilir. Okuyucularımızın da bu konudaki düşüncelerini bizimle paylaşmasını bekliyoruz.