SOCAR AQS secures new drilling contract in Türkiye

SOCAR AQS, Türkiye’de yeni bir sondaj sözleşmesi kazandı – Trend Haber Ajansı

SOCAR AQS Sondaj Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SOCAR AQS Türkiye), SOCAR AQS’in bir yan kuruluşu olan, Türkiye’nin en büyük özel petrol ve doğalgaz operatörlerinden biri olan Çalık Petrol ile önemli bir sözleşme imzaladığını duyurmaktan memnuniyet duyarız. Sözleşmeye göre, SOCAR AQS Türkiye, Türkiye’nin Diyarbakır ilinde bulunan beş kara petrol kuyusunun güvenli ve verimli tamamlanması için sondaj hizmetleri sunacaktır.

SOCAR AQS Türkiye, Türkiye’de kullanılan ilk hidrolik sondaj kulesi olan HH300’ü uygulayacak; bu, geleneksel sondaj kulelerine göre geliştirilmiş verimlilik ve azaltılmış gürültü seviyeleri de dahil olmak üzere önemli avantajlar sunan yenilikçi bir kurulumdur.

SOCAR AQS Genel Direktörü Samir Mollayev, “Müşteri tabanımızın çeşitlendirilmesi, Kurumsal Büyüme Stratejimizle uyumludur. Bu yeni sözleşmeyi Türkiye’de imzalayarak, karşımızdaki fırsatları ve zorlukları kabul ediyoruz ve özverimiz, yeniliğimiz ve mükemmeliyeti takip etme azmimizin bizi başarıya götüreceğini biliyoruz” dedi.

SOCAR AQS Türkiye Ülke Müdürü Famil Khalafov, “Çalık Petrol ile ortaklık kurmaktan memnuniyet duyuyoruz ve uzmanlığımızın bu sözleşme kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler için bir garanti olarak durduğundan eminiz” dedi.

SOCAR AQS, 2019’dan bu yana Türkiye’de sondaj projeleri uygulamaktadır ve son anlaşmalardan biri, Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet petrol şirketi olan Türkiye Petrolleri AO (TPAO) ile yapılan, başka dört petrol kuyusunun sondajını içerecektir. SOCAR AQS ayrıca Türkiye’de Tuz Gölü yeraltı gaz depolama genişleme projesini sürdürmektedir.

Sürekli mükemmeliyet, güvenlik ve sürdürebilirlik odaklanarak, SOCAR AQS bölgesel ve küresel olarak sondaj ve kuyu hizmetleri sağlayıcısı olarak konumunu güçlendirmeyi amaçlamaktadır.