Son Alacakaranlık Filminin Bir Bölümü, Beğenilen Bir Yönetmenin Yapımını Engelledi – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

Özet

  • Sofia Coppola, Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2’yi yönetmeyi bıraktığını çünkü kurt adam damgasını vurma yönünü çok tuhaf bulduğunu açıkladı.
  • Coppola’nın Twilight’ı reddetme kararı onun The Bling Ring, The Beguiled ve On the Rocks gibi diğer projeleri yönetmesine olanak tanıdı ve üst düzey yönetmen olarak konumunu sağlamlaştırdı.
  • Şafak Vakti – Bölüm 2’de bir bebeğe damga vurulması şeklindeki tartışmalı olay örgüsü tartışmalara yol açtı ve Coppola’nın buna neden itiraz ettiği anlaşılabilir.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Sofia Coppola yönetmenliğe yaklaştığını açıkladı Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2, ama bir yönünü fazla tuhaf bulduğu için bunu geçiştirdi. Coppola birçok ödüllü filmin yönetmenidir. Çeviride Kayıp, Marie AntoinetteVe Bir yerde; son filmi, Priscilla, şu anda övgü dolu eleştiriler alıyor ve ödüller kazanıyor. Bu sırada, Alacakaranlık Efsanesiİnsan Bella (Kristen Stewart) ile vampir Edward (Robert Pattinson) arasındaki aşk hikayesini anlatan film, gişede milyonlarca dolar toplayıp kültürel bir fenomen haline geldikten sonra 2012’de sona erdi.

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Yuvarlanan kaya Kapsamlı kariyerinden bahseden Coppola, son filmi yönetmesi için kendisine başvurulduğunu açıkladı. Alacakaranlık Efsanesiama bunu geri çevirmeye karar verdi çünkü “Kurt adam damgalama olayı çok tuhaftı.” Aşağıdaki yorumunun tamamını okuyun:

“Bir toplantımız oldu ve hiçbir yere varmadı. Kurt adam damgalama olayının tuhaf olduğunu düşündüm. Bebek. Çok garip! Ancak daha önceki Alacakaranlık’ın bir kısmı ilginç bir şekilde yapılabilirdi. Bir gençlik-vampir aşkı yaratmanın eğlenceli olacağını düşünmüştüm ama sonuncusu gerçekten çok uzaklara gidiyor.”

Sofia Coppola Alacakaranlık Filmini Bıraktıktan Sonra Neler Yaptı?

Alacakaranlık Coppola’nın bahsettiği olay örgüsü noktası büyük tartışmalara yol açtı. İçinde Şafak Vakti – Bölüm 2Jacob (Taylor Lautner), damgalama olarak bilinen ve kişinin ruh eşini bulmaya benzetilen ortak bir kurt adam sürecinden geçer. Sorun şu ki Jacob, Bella ve Edward’ın bebek kızı Renesmee’yi damgalıyor. Jacob bunun masum bir jest olduğu konusunda ısrar etse de çoğu kişi bunun ne kadar garip olduğuna dikkat çekti. Coppola’nın olayın bu yönüne itiraz etmesi anlaşılır bir şey. Şafak Vakti – Bölüm 2ve bunun yerine kendi kuşağının en iyi yönetmenlerinden biri olarak konumunu güçlendiren diğer projeleri yönetmeye devam etti.

2011 yılında Coppola geliştirmeye başladı Bling YüzükNancy Jo Sales’in 2010 tarihli filminden uyarlanan bir polisiye filmi Gösteriş Fuarı başlıklı makale Şüpheliler Louboutin Giyiyordu. Emma Watson, Katie Chang, Leslie Mann, Taissa Farmiga, Claire Julien, Georgia Rock ve Israel Broussard’ın liderliğindeki bir kadronun yer aldığı film, sonunda 2013’te gösterime girdi ve eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı; Coppola yönetiyor.

Yönetmenlik fırsatını geri çevirdikten birkaç yıl sonra Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti Bölüm 2, Coppola yazdı ve yönetti KandırılmışThomas P. Cullinan’ın 1966 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan Güney Gotik psikolojik gerilim filmi. Coppola’ya Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü kazandırdı ve bu ödülü kazanan ikinci kadın oldu. 2023 yılında komedi-drama filminin yönetmenliğini yaptı. Buzluve şu anda piyasaya sürülmesini kutluyor ve teşvik ediyor Priscilla.

Kaynak: Yuvarlanan kaya

sinema-1