Turkish league game suspended after team pulls players off field to protest referee decision - CTPost

Takım hakem kararına protesto için oyuncuları sahadan çekince Türk ligi maçı askıya alındı – CTPost

Türk futbol takımının başkanı, Salı günü bir maç sırasında bir düdüğe itiraz etmek amacıyla oyuncularını sahadan ayrılmaları için emir verdi. Bu karar, bir hakemin yüzüne yumruk atıldıktan sadece bir hafta sonra geldi.

Olay, Geçen Pazartesi günü, Caykur Rizespor ile MKE Ankaragucu arasındaki Super Lig maçının 1-1 beraberlikle sonuçlanmasının ardından gerçekleşti. Hakem Halil Umut Meler, sahada saldırıya uğradı. Ankaragucu’nun başkanı Faruk Koca, Meler’e yumruk atması sebebiyle istifa etmek zorunda kaldı ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından cezalandırıldı.

Super Lig, Salı günü tekrar geri döndü ve bu kez İstanbulspor ile Trabzonspor maçıyla ilgi odağı oldu.

Devlet tarafından işletilen Anadolu Ajansı’nın bildirdiğine göre, İstanbulspor başkanı Ecmel Faik Saralıoğlu, Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda yapılan maçın 73. dakikasında sahaya gelerek oyuncularını sahadan çıkarmalarını emretti. Kararın sebebi, hakemin Trabzonspor’un Paul Onuachu’nun golünden önce bir penaltı çalmamasıydı ve bu durum Trabzonspor’u 2-1 öne geçirdi.

Anadolu, “Trabzonspor başkanı Ertuğrul Doğan ve pek çok İstanbulspor oyuncusunun Saralıoğlu’nu maça devam etmeye ikna etmeye çalışmasına rağmen, İstanbulspor sahadan çıktı” dedi.

Maç daha sonra askıya alındı. Türk federasyonu, maçla ilgili bir karar alacak.

Türk futbol federasyonunun bu kararla ilgili vereceği kararı bekliyoruz.