Turkish league game suspended after team pulls players off field to protest referee decision - Manistee News Advocate

Takım, hakem kararına protesto için sahadan oyuncuları çekince Türk lig maçı durduruldu – Manistee News Advocate

Türk futbol takımının başkanı, Salı günü bir maçtaki bir hakem kararına protesto olarak, oyuncularını sahadan ayrılmaları için emretti. Bu olay, bir hakemin yüzüne yumruk atılmasının ardından tam 1 hafta yaşandı.

Halil Umut Meler, geçen pazartesi günü, Caykur Rizespor ve MKE Ankaragucu arasındaki bir Süper Lig maçının ardından sahada saldırıya uğramıştı. Ankaragucu’nun başkanı Faruk Koca, Meler’e yumruk attığı için istifa etti ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından cezalandırıldı.

Süper Lig, Salı günü, Istanbulspor ve Trabzonspor arasındaki maçla geri döndü ve bu sefer bir maça protesto damgası vurdu.

Devlete ait Anadolu Ajansı, Istanbulspor başkanı Ecmel Faik Sarialioglu’nun, Necmi Kadıoglu Stadyumu’nda Trabzonspor’a 2-1 önde götüren Paul Onuachu’nun golünden önce hakemin penaltı çalmamasına sinirlendiğini rapor etti.

“Trabzonspor başkanı Ertuğrul Doğan ve birkaç Istanbulspor oyuncusunun Sarıalioglu’nu maçı devam ettirmesi için ikna etmeye çalışmalarına rağmen, Istanbulspor sahadan ayrıldı,” Anadolu haberi.

Maç daha sonra durduruldu. Türk federasyonu maç ile ilgili bir karar verecek.

* * *
AP futbol: https://apnews.com/hub/soccer