Turkish soccer game suspended after team pulls players off field to protest referee decision - NBC New York

Takım hakem kararını protesto etmek için oyuncuları sahadan çekince Türk futbol maçı durduruldu – NBC New York

Türk futbol takımlarının başkanlarının hakem kararlarına protesto gösterisi yaparak sahayı terk etmesi, geçen hafta bir hakemin yüzüne yumruk atılmasından bir hafta sonra gerçekleşti. Caykur Rizespor ve MKE Ankaragucu arasındaki bir Süper Lig maçının ardından saldırıya uğrayan hakem Halil Umut Meler, geçen Pazartesi günü sahada saldırıya uğramıştı. Ankaragucu’nun başkanı Faruk Koca saldırının ardından istifa etti ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hakeme yumruk atmak nedeniyle yasaklandı.

Süper Lig, bu kez İstanbulspor ve Trabzonspor arasındaki bir maçta yeniden harekete geçti. Devlet destekli Anadolu Ajansı’nın bildirdiğine göre, İstanbulspor başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, Nevmi Kadıoğlu Stadyumu’nda Trabzonspor’a 2-1 önde götüren Paul Onuachu’nun golü öncesinde hakemin penaltı çalmaması nedeniyle 73. dakikada sahadan ayrılmasını emretti. Sarıalioğlu, Trabzonspor başkanı Ertuğrul Doğan ve birkaç İstanbulspor oyuncusunun maça devam etmesi için çaba sarfetmesine rağmen, İstanbulspor sahayı terk etti.

Maç daha sonra askıya alındı ve Türkiye federasyonu maç hakkında bir karar verecek. Altı ülke turnuvaya ev sahipliği yapacak.