TPI and Nordex Extend and Expand Contract in Türkiye - GlobeNewswire

TPI ve Nordex, Türkiye’de sözleşmeyi genişletiyor ve uzatıyor – GlobeNewswire

TPI Composites, Inc. (TPI) (Nasdaq: TPIC), küresel ölçekte çevreyi dekarbonize etmek ve dünyayı elektriklendirmek için yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlere odaklanmış bir şirket olarak bilinmektedir. Bugün şirket, Türkiye’deki Nordex ile olan tedarik anlaşmalarını genişletmiş ve uzatmıştır. Yapılan değişikliklerle birlikte, Türkiye’de Nordex için toplam kapasite sekiz hat olacak şekilde iki üretim hattı daha eklenmiştir ve sözleşme süresi 2026 yılına kadar üç yıl uzatılmıştır.

TPI’nin CEO’su Bill Siwek, Nordex ile genişletilen işbirliklerinin temelde, Türkiye pazarının yanı sıra Nordex’in geniş Avrupa pazarına maliyet etkin çözümler sunmaya yönelik 10 yıldan uzun süredir devam eden güçlü iş birliklerine dayalı olduğunu söylemiştir. TPI, 2013 yılından beri Türkiye’de Nordex için rüzgar türbini kanatları üretmektedir.

TPI Composites, Inc., yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlere odaklanmış bir küresel şirket olarak, rüzgar ve ulaştırma pazarlarındaki önde gelen OEM’lerle uzun vadeli ilişkiler yoluyla yüksek kaliteli, maliyet etkin kompozit çözümler sunmaktadır. Şirketin merkezi Arizona’nın Scottsdale şehrinde bulunmakta olup, ABD, Meksika, Türkiye ve Hindistan’da fabrikaları bulunmaktadır. TPI ayrıca Danimarka ve Almanya’da mühendislik geliştirme merkezleri ve ABD ve İspanya’da küresel hizmet eğitim merkezleri işletmektedir.

Bu habere göre, TPI Composites, Inc. ve Nordex arasındaki yapıcı işbirliği, sadece Türkiye pazarına hizmet etmekle kalmayıp aynı zamanda Nordex’in geniş Avrupa pazarına hizmet etme konusunda da güçlü bir temele dayanmaktadır.

Bu açıklama, 1995 tarihli Özel Menkul Kıymetler Dava Reform Yasası’nın güvenli liman hükümleri uyarınca yapılan ileriye dönük beyanları içermektedir. Bu ileriye dönük beyanlar, Newton, Iowa’daki rüzgar türbini kanatı üretimini yeniden başlatma becerimiz de dahil olmak üzere birçok konuda yapılmıştır. Ancak, ileriye dönük beyanlar sadece mevcut beklentilerimize ve gelecekteki olaylarla ilgili projeksiyonlarımıza dayanmaktadır. Bu ileriye dönük beyanlara gereğinden fazla güvenmemelisiniz. Herhangi bir nedenden ötürü bu ileriye dönük beyanların herhangi birini güncelleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Bu ileriye dönük beyanlar, gerçek sonuçlarımız, etkinlik düzeyimiz, performansımız veya başarılarımızı ifade eden bu beyanlar tarafımızca belirli bir şekilde ifade edilmiş veya ima edilmiş olmasına rağmen, tanınmış veya tanınmamış riskler, belirsizlikler ve diğer faktörler tarafından etkilenebilir ve gerçek sonuçlarımızı, etkinlik düzeyimizi, performansımızı veya başarılarımızı belirtilenlerden farklı bir şekilde etkileyebilir. Bu faktörler arasında “Risk Faktörleri” başlığı altında, SEC ile dosyalayacağımız yıllık 10-K formundaki konular da bulunmaktadır.

Yatırımcı İlişkileri için 480-315-8742 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden TPI Composites, Inc.’e ulaşabilirsiniz.