Turkish Airlines resumes flights to Osaka – Business Traveller - Business Traveller

Türk Hava Yolları, Osaka uçuşlarına yeniden başlıyor – Business Traveller

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı’ndan Osaka Uluslararası Havalimanı’na olan uçuşları yeniden başlattı. 12 Aralık itibariyle, havayolu Pazartesi, Salı, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada dört kez uçuş gerçekleştirmeye başladı. Bu rota, taşıyıcının geniş gövdeli Boeing 787-9 uçağı ile hizmet verilmektedir. TK86, İstanbul’dan saat 02.35’te kalkar ve Osaka’ya saat 20.05’te iner. TK87 ise İstanbul’dan saat 22.25’te kalkar ve İstanbul’a saat 05.55’te geri döner.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bolat, “Osaka’ya olan uçuşlarımızı yeniden başlatmak, Türk Hava Yolları’nın Asya Pasifik bölgesindeki varlığını güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki insanları ve kültürleri birleştirme konusundaki kararlılığımızı da gösteriyor. Geniş ve kapsamlı uçuş ağımız sayesinde yolcularımıza dünyayı keşfetme imkanı sunarken, en yüksek kalitede hizmet sunmaya devam ediyoruz.” dedi.

Ağ genişletmesi ile ilgili başka gelişmelerde, Türk Hava Yolları son zamanlarda Birmingham ile İstanbul arasında yaz aylarında haftada 18 kez uçuş gerçekleştirmeyi planladığını duyurdu. Bu kış, taşıyıcı, bu iki şehir arasında günde iki kez uçuş hizmeti sunarken, “önümüzdeki yılın daha fazla talep beklentileri” nin, Haziran 2024’ten itibaren haftada dört ek uçuş eklemesine yol açtığını belirtti.

Benzer şekilde, Türk Hava Yolları, 2033 yılına kadar yılda 170 milyon yolcuya hizmet etmeyi hedefliyor ve 2023’te öngörülen 85 milyon yolcu ile karşılaştırıldığında, 400’den fazla destinasyona sahip bir ağa sahip olmayı hedefliyor. Türk Hava Yolları’ndan detaylı bilgi almak için turkishairlines.com adresini ziyaret edebilirsiniz.