Windowstaki Microsoft Fotoğraflar uygulaması yakında bu Google Fotoğraflar özelliklerini alabilir – Dünyadan Güncel Teknoloji Haberleri

Microsoft Bugünlerde her şey Yapay Zeka (AI) ile ilgili ve Windows 11’e yeni Copilot entegrasyonunu duyurduktan ve bunu çeşitli uygulama ve hizmetlerine getirdikten sonra, şirket artık Windows’taki Fotoğraflar uygulamasına AI destekli birkaç özellik getirmek için yararlanıyor. 11.

WindowsLatest, teknoloji devinin bir görüntünün arka planını bulanıklaştırmak, kaldırmak ve değiştirmek ve ayrıca onu .png formatında kaydetmek için AI büyüsü gibi yeni AI özelliklerini test etmeye başladığını bildirdi.

Fotoğraflar uygulamasındaki yeni yapay zeka sihirli özelliği, Windows Insider Programı Canary kanalının en son sürümünde kullanıma sunuluyor.

Microsoft’un fotoğrafla ilgili özellikler için yapay zekayı uyguladığını ilk kez görmüyoruz. Son zamanlarda şirket, Paint uygulamasına arka planı kaldırma özelliğini ekledi ve Fotoğraflar uygulamasındaki uygulama da biraz benzer. Yapay zeka, bir insanın veya hayvanın nesnesini, vücudunu ve yüzünü tanımlıyor ve ardından arka planı kaldırarak kullanıcılara görüntünün ön planında yalnızca üç öğeyi bırakıyor.

Yeni AI destekli özellikler, Fotoğraflar uygulamasının Düzenle seçeneğine düzgün bir şekilde yerleştirilmiştir. Üzerine tıklandığında veya üzerine dokunulduğunda kullanıcılar, Bulanıklaştır, Kaldır ve Değiştir seçeneklerini bulabilecekleri fotoğraf düzenleme ekranına yönlendirilir.

Ayrıca kullanıcılar bulanıklığın yoğunluğu ve bulanıklığın fırça boyutu üzerinde de kontrol sahibidir.

Fotoğraflar uygulamasındaki yeni özelliklerin Windows Insider Programı Canary kanalıyla beta olarak kullanıma sunulduğunu vurgulamak önemlidir. Özellikler, Microsoft Photos uygulamasının 2023.11110.8002.0 sürümünün bir parçasıdır ve Microsoft Store aracılığıyla indirilebilir.

FacebookheyecanLinkedIn

makalenin sonu

genel-9