March Networks Secures Groundbreaking Banking Deal with Garanti BBVA in Türkiye, Driving Digital Transformation - Yahoo Finance

Write title for news article in Turkish: March Networks Secures Groundbreaking Banking Deal with Garanti BBVA in Türkiye, Driving Digital Transformation – Yahoo Finance

Garanti BBVA, Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan banka, March Networks® ile tarihi bir ortaklık kurarak analogdan dijitale geçiş yapmaya karar vermiştir. Bu anlaşma, Garanti BBVA’nın sosyoekonomik ağında bulunan 883 şubesi ve 4.000’den fazla ATM’sine 22.000’den fazla IP kamera ve 5.000 NVR’nın entegrasyonunu içermektedir. March Networks şirketi, bu anlaşmayla, Garanti BBVA’nın tüm bu cihazları etkili bir şekilde merkezi olarak yönetebilen CES (Command Enterprise System) Video Yönetim Yazılımı sağlayacaktır.

Garanti BBVA, Türkiye’nin bankacılık sektöründe teknolojik yeniliklerde ilkleri gerçekleştirmiştir. 1997’de internet ve mobil bankacılığı ülkede tanıtan ilk banka olmuşlardır. Bu nedenle, bankanın teknoloji odaklı büyüme stratejisi, kurumsal değerlerinin bir parçasıdır. March Networks’in seçilmesindeki üç etkili etken; bankacılıkta uzmanlık, merkezi yönetim ve gelişmiş video gözetim özellikleriydi.

Garanti BBVA’nın Güvenlik Başkanı, M. Feridun Aktaş, yeni sistemin uygulanmasıyla ilgili olarak “Garanti BBVA olarak, teknolojideki gelişmeleri takip etmek ve uygulamak konusunda her zaman öncü olmayı hedefliyoruz. Bu dev projenin doğru bir şekilde kurulmuş olanınd, March Networks ile yaptığımız ortaklık ise, onların ve onlarca lokasyonda Türkiye’deki kameralarını yenilemek ve daha etkili, akıllı ve fonksiyonel yeteneklere sahip genç güvenlik ekiplerimizi gelecekte garanti etmek amacıyla gerçekleşecek. Eminim ki, bu proje ortaklığı, bugüne kadar yapılanların ilk ve tek örneğini ortaya çıkaracaktır.” ifadelerini kullanmıştır.

Toplamda 22.000 IP kamerası ve 5.000 NVR’nın entegrasyonunu içeren kapsamlı çözüm, March Networks şirketi tarafından Garanti BBVA’ya teslim edilecektir. Bu kapsamlı çözüm, merkezileştirilmiş olarak CES Video Yönetim Yazılımı (VMS) aracılığıyla merkezi olarak yönetilecektir. CES ayrıca, Garanti BBVA’nın tüm kameraların ve NVR’ların durumu hakkında gerçek zamanlı görünürlük elde etmesini sağlayacak olan gelişmiş sistem geniş sağlık izlemesi de sağlamaktadır.

Ayrıca, Marh Networks, bu kameralar tarafından üretilen önemli miktardaki video için merkezi yedekleme çözümü sağlayacaktır. March Networks, sektördeki en esnek depolama uygulamalarından birini sunarak, Garanti’ye video verilerini bugün ve gelecekte yönetme imkanı sağlayacak.

March Networks Orta Doğu Satış Direktörü Trevor Sinden,”Garanti BBVA’nın tamamen IP tabanlı Video Gözetim platformunu teslim etmek için March Networks’ü güvenilir bir partner olarak seçmelerinden dolayı çok memnunuz. Finans sektöründeki köklü geçmişimiz ve dünyadaki en büyük bankalarla kurduğumuz partnerliklerle, March Networks ve Türkiye’deki ortağımız EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri ile Garanti BBVA’ya bugün ve gelecekte inanılmaz bir değer sunma konusunda uzmanlığa ve yeteneğe sahibiz.” şeklinde konuştu.

Daha fazla bilgi için www.marchnetworks.com/solutions/banking web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, bankacılık çözümlerimiz hakkında konuşmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

March Networks hakkında
March Networks®, video güvenliğinde ve IoT (nesnelerin interneti) cihazlarından elde edilen verilerle iş zekasına dönüşüm konusunda organizasyonlara yardımcı olur. Şirketin dünya çapında sunduğu yazılım çözümleri, verimliliği artırma, uyumluluğu iyileştirme, kayıp ve riski azaltma, müşteri hizmetlerini geliştirme ve daha başarılı bir şekilde rekabet etme amacıyla kullanılmaktadır. March Networks, video güvenliği ve ağ teknolojisinde derin bir geçmişe sahip olmasıyla, geniş ölçekli girişim sınıfı video yönetimi ve bulut tabanlı hizmetlerde lider olarak tanınmaktadır. Bu alandaki yazılım ve sistemlerini dünya genelinde 70’ten fazla ülkedeki geniş bir distribütör ve ortak ağı üzerinden teslim etmekten gurur duymaktadır. MessageLookup ve March Networks logosu, March Networks Corporation’ın ticari markalarıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.